Málo používate mms a radšej z mobilu odosielate emaily? Emaily pravdepodobne posielate cez vstavaného klienta, alebo napr. ProfiMail, alebo priamo cez web Operou. Ja Vám navrhujem ešte ďaľšiu možnosť, o ktorej ste už určite počuli, ale možno nevyskúšali. Princíp spočíva vo vytvorení vlastného MMS-centra napr. podľa webu SMS-midlet. V praxi to znamená, že vytvoríte nový profil pre odosielanie mms. V novom mms profile je podstatný APN: internet a  a mms-centrum správ webu SMSmidlet, prostredníctvom ktorého bude Vaša mms odoslaná v rámci predplateného paušálu dátového balíka na adresu emailu, ktorý vložíte na miesto telefónneho čísla príjemcu. Praktické využitie som našiel okamžite. Nevyužívam klasické mms a ani vstavaného emailového klienta, lebo mi nevyhovuje. A takto odoslaná mms na email aj s prílohami je omnoho rýchlejšie realizovaná, než napr. cez profimail (otvorenie aplikácie, vyhľadanie príloh, vypisovanie predmetu, vkladanie adresáta a pod.). Takže v prípade rýchleho odoslania obrázku emailom si neviem predstaviť lepšiu možnosť. MMS môžete rozosielať aj hromadne príjemcom z Vášho telefónneho zoznamu. Dá sa samozrejme odosielať aj samotný text a melódie. Kto má neobmedzený či veľký balík dát na internet, môže si týmto spôsobom uvoľniť miesto na disku. Maximálnu veľkosť prílohy som neskúšal. No a každý sám musí posúdiť do akej miery využije popisovaný spôsob. Ďaľšie súvisiace služby na webe SMSmidlet sú využiteľné len pre registrovaných užívateľov (určené len pre našich českých priateľov a ich operátorov).

Postup:

1. Vytvorenie profilu pre odosielanie MMS.

Nástroje-Nastavenia-Spojenie-Miesta prístupu-Nové miesto prístupu-Použiť predvolené. Názov spojenia: SMSmidlet. Názov miesta prístupu: internet. Domovská stránka: http://smsmidlet.com/mms/?f=vase@emailadresa.cz/&fn=Jmeno%20Prijmeni

Povinný reťazec je len tento: http://smsmidlet.com/mms/ .  Avšak je vhodné pridať aj ostatné parametre (Váš email a meno), aby Vám adresát vedel odpovedať na email, alebo aby aspoň vedel Vaše meno – odkiaľ fúka vietor 🙂 .

2.  Nastavenie MMS profilu v mobilnom telefóne.

Správy-Nastavenia-Multimediálna správa-Použité miesto prístupu: SMSmidlet.

Uvedený profil môžete v priebehu pár sekúnd vrátiť späť za pôvodný a realizovať klasické MMS. Verím, že tento spôsob odosielania informácií z mobilu si nájde svojich priaznivcov aj medzi čitateľmi N73 BLOGGU.

Reklamy

2 komentáre to “MMS na E-mail”

 1. vlasyk Says:

  END!!! Vážení priaznivci! Tento N73 BLOGG končí svoju činnosť. END!!!

  Všetky články, otázky, aktuality a software
  Symbian 9.1 v3rd sú postupne presúvané na:

  NEW SITE: http://symbianmania.sk

  Zaregistrujte sa prosím na mojej novej stránke a
  tam smerujte aj svoje dotazy na ktoré sa teším!
  Srdečne zdraví Vlasyk. Ďakujem za pochopenie.

 2. Mark Says:

  Hi, nice site!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s